Wycieczki, Wczasy, Wakacje nad morzem w Polsce

Propozycje miejscowości, atrakcje, aktywny wypoczynek

< Poprzednia  1 ...  3  4  [5]  6  7  ... 11  Następna >

Ustka

07 kwiecień 2009r.

Ustka jest miastem znajdującym się na północno zachodnim końcu województwa pomorskiego, w powiecie słupskim. Przez miejscowość przebiega rzeka Słupia wpadająca tutaj do morza. Jest to miasto portowe, wielkim i często uczęszczanym kurortem turystycznym i uzdrowiskiem. Dnia 13 lipca 2003 miasto i Słupsk zostały „połączone" za pomocą porozumienia zwanego dwumiastem. W myśl traktatu miasta są połączone komunikacja zarówno autobusową jak i kolejową.


Pobierowo

07 marzec 2009r.

Pobierowo do 1945 roku przynależało do Niemiec. Jest to wieś sołecka położona w północno-zachodniej Polsce, leżąca w powiecie gryfickim. Kąpielisko wodne należące do Wybrzeża Rewalskiego znajduje się tutaj w na Pobrzeżu Szczecińskim. Miejscowość ta jest uważana za jedną z piękniejszych miejscowość nadmorskich w Polsce.


Mielno

07 luty 2009r.

Mielno, stolica gminy Mielno jest nadmorską miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Razem z miejscowością Unieście tworzą jeden z wielu ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych wybrzeża polskiego. Mielno posiada w swojej ofercie wiele szlaków rowerowych, spacerowych, oraz szlak turystyczny wiodący poprzez las iglasto-liściasty. Historia Mielna sięga 1264 roku skąd pochodzą pierwsze wzmianki o miejscowości, która została włączona do terytoriów Polski w 1945 roku. W sezonie letnim zamienia się z ospałej małej miejscowości w prawdziwy wulkan emocji, zabawy i wypoczynku.


Międzyzdroje

07 styczeń 2009r.

Miasto Międzyzdroje leży nad samym morzem Bałtyckim niedaleko Wolińskiego Parku Narodowego w województwie zachodniopomorskim. Jest to jedna z najbardziej znanych nadmorskich miejscowości turystycznych w Polsce. Zwiedzanie samego miasta jak i jego okolic należy do jednego z najwspanialszych doznań turystycznych w naszym kraju.


Kołobrzeg

07 styczeń 2009r.

Kołobrzeg to miasto i jednocześnie gmina położona w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim. Miasto leży po oby stronach rzeki Parsęty wpadającej tutaj do słonych wód Bałtyku. To właśnie nasze morze jest wielką atrakcją turystyczną tego pięknego miasta. Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na pomorzu zachodnim, w VIII wieku istniał tu gród obronny.


Świnoujście

07 kwiecień 2009r.

Świnoujście to miasto nadmorskie pozostające na prawach powiatu leżące na północno-zachodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego. Miejscowość jest portem morskim oraz uzdrowiskiem jako jedyną w Polsce położoną na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór jak i na 41 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Otoczone jest licznymi rozlewiskami, cieśninami morskimi jak i bogatą przyrodą.


Półwysep Helski - ścieżka rowerowa

07 luty 2010r.

Półwysep Helski - ścieżka rowerowa Na rowerze jeździć potrafi każdy, każdy powinien to lubić gdyż to jeden z najlepszych sposobów na wypracowanie sobie odpowiedniej sylwetki a już na pewno zrzucenie wystającego brzuszka. Wyobraźmy sobie spokojną jazdę wzdłuż malowniczej trasy, obfitej w piękne iglaste lasy, typową piaszczystą roślinność, urozmaicone o widok morza. Takie widoki oferuje nam przejażdżka rowerem przez półwysep, mierzący 36 km długości. Nie jest to wyzwanie nawet dla amatora, aczkolwiek nie warto rzucać się na głęboką wodę pokonując całą trasę bez odpoczynków.


Strona 5 z 11, < Poprzednia  1 ...  3  4  [5]  6  7  ... 11  Następna >