Wycieczki, Wczasy, Wakacje nad morzem w Polsce

Propozycje miejscowości, atrakcje, aktywny wypoczynek

< Poprzednia  1  2  [3]  4  5  ... 11  Następna >

Dziesięć wieków walki o polskie granice morskie

03 stycznia 2011r.

Na przekór niektórym opiniom Polska nie jest bynajmniej krajem pozbawionym własnych tradycji morskich, Osiadli na południowym wybrzeżu Bałtyku Słowianie wcześnie nauczyli się korzystać z dóbr, których dostarcza morze, a napady wrogów nauczyły ich również bronić swego wybrzeża.


zwiedzanie Pobrzeża Gdańskiego

10 sierpnia 2011r.

Najodpowiedniejszą porą zwiedzania Pobrzeża Gdańskiego jest okres od początku maja do połowy października. W tym czasie czynne są linie żeglugowe na wodach Zatoki Gdańskiej i linie śródlądowe. Linia żeglugowa Gdynia—Hel czynna jest przeważnie cały rok; również stale kursują stateczki na linii Gdańsk—Nowy Port.


Pochylnie kanału elbląskiego

15 kwietnia 2011r.

Turyści udający się z Elbląga na teren województwa olsztyńskiego korzystają najchętniej ze statku odchodzącego z przystani na rzece Elbląg do Ostródy.


Frombork - historia, atrkacje, noclegi

12 stycznia 2011r.

FROMBORK leży w odległości 36 km od Elbląga. Pociągi kursujące trzy razy dziennie na linii Elbląg — Frombark — Braniewo biegną przez cały czas tuż nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Po minięciu Tolkmicka, w odległości ok. 3,5 km zobaczyć można atrakcję okolicy, tzw. Święty Kamień, o którym krążą liczne legendy. Kamień, będący pozostałością z epoki lodowcowej zanurzony jest w wodzie, z której wystaje 1 m na powierzchnię.


Kadyn

01 lutego 2011r.

KADYNY. W odległości około 4 km na południowy zachód od Tolkmicka, przy trasie kolejowej Elbląg-Braniewo, znajduje się znana miejscowość Kadyny. Nazwa ta ma się wywodzić od staropruskiego grodu, który stał na wzgórzu, w miejscu gdzie obecnie znajdują się ruiny pofranciszkań-skiego klasztoru z końca XVII w.


Surfing

22 sierpnia 2011r.

Surfing jako forma aktywnego wypoczynku Surfing jest to jazda ( a dokładnie ślizg ) na przystosowanej do tego specjalnej desce, unoszonej przez czoło fali morskiej. W latach 20. XX wieku surfing dopiero zaczynał być znany. Powstały pierwsze stowarzyszenia, jednakże duże nieporęczne deski, trudne do manewrowania, ważące więcej niż 100 funtów nie sprzyjały jego popularyzacji.


Nordic Walking

07 lutego 2009r.

Jest to najbardziej naturalna, całoroczna forma aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Jest to marsz za pomocą specjalnie zaprojektowanych kijków. Służą one do odpychania się od podłoża. Lecz nie jest to normalne odpychanie. Powoduje to czynne zaangażowanie się mięśni górnej połowy ciała, odciążanie stawów oraz skuteczniejsze spalanie kalorii.


Strona 3 z 11, < Poprzednia  1  2  [3]  4  5  ... 11  Następna >