Wycieczki, Wczasy, Wakacje nad morzem w Polsce

Propozycje miejscowości, atrakcje, aktywny wypoczynek

  [1]  2  Następna >

Darłowo

07 czerwiec 2009r.

Darłowo to położone nad morzem miasto w północnej Polsce, leżące w województwie zachodniopomorskim. Darłowo mieści się na Pobrzeżu Koszalińskim w dolinie dwóch rzek Wieprzy i Grabowej. Wspaniałe warunki jakie daje takie położenie sprawiło, że Darłowo stało się wyśmienitym kurortem wypoczynkowym i rekreacyjnym. W obrębie miasta jak i poza nim można znaleźć wiele ciekawych i godnych odwiedzenia miejsc.


Niechorze

07 maj 2009r.

Niechorze, które do 1945 roku należało do Niemiec i nosiło nazwę Horst, to wieś sołecka leżąca w północno zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Kurort położony jest na wybrzeżu Rewalskim i jest typowym nadmorskim kąpieliskiem, miejscowością turystyczno wypoczynkową i wsią rybacką. Miejscowość leży na Pobrzeżu Szczecińskim, między brzegiem Bałtyku a jeziorem Liwia Łuża.


Ustka

07 kwiecień 2009r.

Ustka jest miastem znajdującym się na północno zachodnim końcu województwa pomorskiego, w powiecie słupskim. Przez miejscowość przebiega rzeka Słupia wpadająca tutaj do morza. Jest to miasto portowe, wielkim i często uczęszczanym kurortem turystycznym i uzdrowiskiem. Dnia 13 lipca 2003 miasto i Słupsk zostały „połączone" za pomocą porozumienia zwanego dwumiastem. W myśl traktatu miasta są połączone komunikacja zarówno autobusową jak i kolejową.


Świnoujście

07 kwiecień 2009r.

Świnoujście to miasto nadmorskie pozostające na prawach powiatu leżące na północno-zachodnim krańcu województwa zachodniopomorskiego. Miejscowość jest portem morskim oraz uzdrowiskiem jako jedyną w Polsce położoną na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór jak i na 41 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Otoczone jest licznymi rozlewiskami, cieśninami morskimi jak i bogatą przyrodą.


Pobierowo

07 marzec 2009r.

Pobierowo do 1945 roku przynależało do Niemiec. Jest to wieś sołecka położona w północno-zachodniej Polsce, leżąca w powiecie gryfickim. Kąpielisko wodne należące do Wybrzeża Rewalskiego znajduje się tutaj w na Pobrzeżu Szczecińskim. Miejscowość ta jest uważana za jedną z piękniejszych miejscowość nadmorskich w Polsce.


Mielno

07 luty 2009r.

Mielno, stolica gminy Mielno jest nadmorską miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Razem z miejscowością Unieście tworzą jeden z wielu ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych wybrzeża polskiego. Mielno posiada w swojej ofercie wiele szlaków rowerowych, spacerowych, oraz szlak turystyczny wiodący poprzez las iglasto-liściasty. Historia Mielna sięga 1264 roku skąd pochodzą pierwsze wzmianki o miejscowości, która została włączona do terytoriów Polski w 1945 roku. W sezonie letnim zamienia się z ospałej małej miejscowości w prawdziwy wulkan emocji, zabawy i wypoczynku.


Międzyzdroje

07 styczeń 2009r.

Miasto Międzyzdroje leży nad samym morzem Bałtyckim niedaleko Wolińskiego Parku Narodowego w województwie zachodniopomorskim. Jest to jedna z najbardziej znanych nadmorskich miejscowości turystycznych w Polsce. Zwiedzanie samego miasta jak i jego okolic należy do jednego z najwspanialszych doznań turystycznych w naszym kraju.


Strona 1 z 2,   [1]  2  Następna >